Bar, Crna Gora
24 Jun. 2026.
post-image

Šušanj: Svečani prijem za najbolje učenike OŠ “Anto Đedović” (LISTA)

Izvor, foto: Tim za medijsko predstavljanje škole

U OŠ “Anto Đedović” tradicionalno je upriličen prijem za učenike koji su ostvarili izuzetne rezultate u učenju, radu i predstavljanju škole.

Riječi podrške i nagrade učenicima su uručili direktor škole Miloš Pantović, pomoćnica direktora Ivana Mrvaljević i pedagoškinja Vlatka Gažević-Marković.

-Bila je ovo prilika da se okupe učenici, njihovi roditelji, učitelji i nastavnici i da se još jednom dokaže da iza svakog uspješnog učenika stoji snažna podrška porodice i veliki rad i podrška prosvjetnih radnika.

Kao priznanje za izuzetan trud svi nagrađeni su dobili knjige a za đake generacije škola je obezbijedila i novčanu nagradu-navode iz škole.

Diplomu “Luča” dobile su Božana Raičević, Anja Ražnatović, Viktorija Leković, Jovana Petrović i Ksenija Đurić.

Najveće priznanje škole, titulu đaka generacije škole, ravnopravno su podijelile Jovana Petrović i Božana Raičević koje su se tokom školovanja osim svim peticama u dnevniku istakle i odgovornim odnosom prema nastavnim i vannastavnim aktivnostima, dodaju iz škole.

Priznanje za postignute rezultate na Državnom takmičenju dobio je učenik Mihail Dilinov koji je na takmičenju iz fizike osvojio treće mjesto i njegov mentor Jovan Jokić, prof.

-Plaketu za sportistu generacije dobio je Julije Keilj koji se istakao ne samo sportskim rezultatima već i predanošću i timskim duhom.

I ovoga puta nagrađena je i učenica koja se izdvojila najboljim rezultatom na eksternoj provjeri znanja- Ema Bahović.

Svim nagrađenim učenicima čestitke i puno sreće u daljem školovanju i životu-zaključuje se u saopštenju.