Janjić: Stanovnike Gomila u Herceg Novom uznemirila vijest o trovanju pasa
Izvor, foto: ES
Već nekoliko dana stanovnike naselja Gomila uznemirava vijest o trovanju dva psa, što je izazvalo veliku zabrinutost među građanima Herceg Novog. Ovaj nemili događaj je otvorio pitanje bezbjednosti životinja i odgovornosti pojedinaca u lokalnoj zajednici, saopštila je Irena Janjić, sekretarka Evropskog saveza (ES) Herceg Novi.
Ona napominje da trovanje dva psa nije samo čin usmjeren protiv životinja, već je čin “koji ugrožava bezbjednost čitave zajednice”.
-Otrov postavljen na javnim površinama predstavlja opasnost za druge životinje, za djecu, i za sve one koji žive na Gomili.
Društvo se ne mjeri samo odnosom prema ljudima, već i odnosom prema nemoćnim životinjama.
Način na koji postupamo prema životinjama govori mnogo o vrijednostima koje njegujemo kao zajednica.
Trovanje životinja ne smije postati pojava na koju ćemo ćutati-ističe Janjić.
-Očekujemo da nadležni organi hitno rasvijetle ovaj slučaj i pošalju jasnu poruku da za ovakva djela nema mjesta u našem gradu.
ES Herceg Novi pruža podršku svim građanima koji su digli svoj glas i uputili apel nadležnim institucijama da hitno istraže ovaj slučaj, identifikuju i procesuiraju odgovorne-zaključila je Janjić.
- Tagovi:
- Herceg Novi
- ES
- Protest
- Trovanje