30 Apr. 2024.

1. CFL: Mornar ubjedljiv protiv Mladosti DG

Izvor, foto: Bar info

Autor: Ilija Kovačević

Fudbaleri Mornara ubjedljivo su večeras na svom stadionu pobijedili podgoričku Mladost DG sa 5:1, u utakmici 30. kola Meridianbet Prve crnogorske lige.

Strijelci za domaće koji su upisali dvanaesti trijumf u sezoni, uz isto toliko remija i šest poraza, bili su Balša Vukotić u 33. i 61. minutu, Milan Vušurović u 37, Kris Marlon Ondong Mba u 47. i Andrija Kolundžić u 65. minutu.

Gol za goste postigao je Aleksa Maraš u 27. minutu.

Barani su odigrali odličan meč, naročito finiš prvog poluvremena, dok je u drugom dijelu viđena totalna dominacija izabranika Zorana Đuraškovića.

U prvom poluvremenu bio je priličan broj šansi na obje strane, ali i neočekivano puno tenzija, zbog važnosti meča za oba rivala.

Već u osmom minutu gosti su zaprijetili preko Đurovića lijepim udarcem sa 17-18 metara.

Dva minuta kasnije Baošić je na drugoj strani mogao do gola, poslije centaršuta jednog od igrača domaćih. Visoki defanzivac Mornara je šutirao zamalo preko gola.

U 23. minutu Škrijelj je oštro šutirao iskosa sa desne strane, ali je njegov udarac sa 17-18 metara prošao pored desne stative golmana gostiju.

Tri minuta kasnije Aleksa Maraš je dobro šutirao, golman Mornara Stefan Popović još ljepše intervenisao, da bi u 27. minutu isti fudbaler doveo Podgoričane u vođstvo.

Poslije zanimljive akcije i centaršuta sa desne strane, napadač gostiju se lijepo snašao u petercu domaćih i pogodio za 1:0.

Od toga trenutka, Barani su “ubacili” u veću brzinu i do poluvremena preokrenuli rezultat.

Igrao se 33. minut, Škrijelj je prošao po desnoj strani, snažno šutirao, golman Ličina odbio, a Balša Vukotić sa 10-12 metara neodbranjivo pogodio za izjednačenje.

Dva minuta kasnije Marko Ćetković je silovito šutirao sa distance, golman gostiju loptu krajnjim naporom poslao u korner, da bi u 37. munutu Milan Vušurović pogodio za 2:1 i novu radost domaćih navijača.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme Barani su poveli 3:1.

Strijelac u 47. minutu bio je Kris Marlon Odnong Mba koji se stuštio na gol gostiju po desnoj strani i pogodio donji lijevo ugao gola Mladosti.

Gosti su zaprijetili preko Maraša u 59. minutu, ali se rezultat nije mijenjao sve do 61. minuta kada je Balša Vukotić postigao svoj drugi gol na utakmici za prednost domaćih 4:1

Potom je trener Mornara izvršio tri izmjene, a isto toliko i trener gostiju Slavoljub Bubanja.

Ispostavilo se da su izmjene domaćih bile mnogo konkretnije, jer je već u 65. minutu bilo 5:1 za domaće.

Strijelac je bio “rezervista” Andrija Kolundžić koji je ušao samo par trenutaka ranije.

To je bio i konačan rezultat na utakmici u kojoj su navijači domaćih imali privilegiju da vide čak šest golova.

U ostalim utakmicama današnjeg programa postignuti su sljedeći rezultati: Jedinstvo – Jezero 2:0, Budućnost – Rudar 3:1 i Petrovac – Dečić 2:1.