Bar bio domaćin tri takmičenja u ribolovu

Izvor, foto: Bar info

Autor: Dragan Marović

U Baru su održana čak tri državna takmičenja u sportskom ribolovu.

Plaža Veliki pijesak bila je poprište dva državna prvenstva u ribolovu sa neuređene obale za juniore mlađe od 16 godina i posebno za seniorke, dok je u Barskom zalivu održan prvi krug seniorskog Državnog pojedinačnog prvenstva u ribolovu štapom iz barke.

U organizaciji RSK „Lampuga“, na Velikom pijesku se održalo nadmetanje u ribolovu sa obale.

Mladi barski takmičari su postigli vrlo zapažene rezultate.

Od trideset dva juniora, Marko Pekić (KSR „Pristan“) je osvojio drugo mjesto, dok je Strahinja Kovač (RSK „Rumija“) bio četvrti.

On je ulovio i najveću ribu takmičenja, pica od 304 grama. Prvo mjesto je osvojio Damir Papračanin (KSR „Ribar“) sa odličnih 1176 grama ulovljene ribe.

Za barske klubove su nastupali: Iris Ljumović (Lampuga), Radovan Bošković, Irfan Perazić, Danilo Leković (svi iz SRK „Spič“), Lucija Baković, Luka Pekić, Uroš Vukčević, Aleksandar Sotiroski (svi iz RSK „Rumija“), Ivan Dabanović, Nemanja Vujičić, Aleksa Đuranović, Milan Maksimović (svi iz KSR „Pristan“).

***

U konkurenciji seniorki najbolja je bila Tijana Kekić (KSR „Bojana“), a učestvovale su tri takmičarke iz RSK „Rumija“: Ana Miljanić, Radmila Stević i Slađana Antović.

***

Uprkos što se trenutno lošije lovi pridnena riba, ribolovci iz barke su ostvarili prilično solidan ulov.

Najbolji je bio Goran Boričić (KSR „Igalo) sa 3180 grama ribe.

Drugo mjesto je osvojio Aleksandar Pejović (KSR „Delfin“ Budva) sa 3085 grama, dok je treći Radovan Popović (KSR „Sipa“ Tivat) sa 2755 grama ulovljene ribe.

Od Barana najbolje plasirani je bio Perica Budimić (KSR „Pristan“), koji je za deseto mjesto ulovio 2400 grama ribe.

Mehmed Čobić (RSK „Lampuga“) je bio jedanaesti, a prekaljeni veteran Perica Dabanović (KSR „Pristan“) dvanaesti.

Petar Martinić (SRK „Spič“) je osvojio osamnaesto mjesto, Goran Vukčević (RSK „Lampuga“) je bio dvadeseti, dok je Vladimir Seratlić (SRK „Spič“) osvojio dvadeset drugo mjesto.

Ukupno je ulovljeno 42,150 kilograma ribe, a najveću ulov je imao Dejan Sijerković (KSR „Ribar“) – pauka od čak 630 grama. Domaćin takmičenja je bio barski KSR „Pristan“.