Bar, Crna Gora
16 Apr. 2024.
post-image

“Lahor” otvorio jedriličarsku sezonu u Herceg Novom

Izvor, foto: JK Lahor

Pod pokroviteljstvom fondacije “Montenegro Olympic Sailing Development” u Herceg Novom su organizovane pripreme za klasu Optimist od 13. do 16. februara i obuhavatle su praktični dio na moru sa teorijskom i video analizom nakon jedrenja.

Ovo je bila prilika za napredak najboljih Optimist takmičara iz svih jedriličarskih klubova Boke Kotorske.

Pripreme je vodio proslavljeni hrvatski trener Dario Kliba.

Ovo je ujedno bila i prilika za naše trenere da se dodatno edukuju i preuzmu iskustva od kolege iz Pule.

Nakon intenzivnih priprema održana je i prva regata u ovoj godini tradicionalni “Dani mimoze”.

-Regata je obilježila i jubilej, 50 godina održavanja, pa ovim putem čestitamo prijateljima iz JK “Jugole Grakalić” na ovako dugovječnoj regati.

“Lahor” je nastupio sa deset Optimista u konkurenciji 28 takmičara i takmičarki dok je u klasi ILCA4 jedrilo četvoro “lahoraša” što je ujedno bio i ukupan broj takmičara u ovoj klasi.

Nakon odjedrene jedne trke po slabijem zapadnom vjetru naši takmičari i takmičarke uspjeli su da osvoje čak osam medalja-saopštili su iz Jedriličarskog kluba “Lahor” Kotor.

Klasa Optimsit

Nikola Matijević – 1. mjesto do 12. godina i 3. mjesto u generalnom plasmanu

Martin Krivokapić – 3. mjesto do 12. godina

Nika Živković – 1. mjesto u konkurenciji djevojčica

Tea Radimir – 3. mjesto u konkurenciji djevojčica

Klasa ILCA4

Marin Čižek – 1. mjesto u generalnom plasmanu

Aleksa Roganović – 2. mjesto u generalnom plasmanu

Vanja Strahinja – 3. mjesto u generalnom plasmanu

-JK Lahor je odlično počeo sezonu i posebno možemo biti zadovoljni uspjehom najmlađih članova koji su pokazali veliki napredak u prethodnom periodu.

U nastavku slijedi i konačna lista rezultata naših takmičara i takmičarki u generalnom plasmanu-dodaju iz “Lahora”.

-Nikola Matijević – 3. mjesto

-Martin Krivokapić – 6.mjesto

.Nika Živković – 9. mjesto

-Balša Banićević – 14. mjesto

-Tea Radimir – 16. mjesto

-Sandro Sindik – 18. mjesto

-Artemii Naumov – 20. mjesto

-Jana Blagojević – 25. mjesto

-Viktor Rebronja – 27. mjesto

-Iv Frolov – 4. mjesto (ILCA4)