10 May. 2024.

Peskara: Svetlana Useinović osvojila bronzu za Crnu Goru na EP veterana

Autor: Radomir Petrić

Poznata barska polumaratonka Svetlana Useinović, osvojila je prvu medalju za Crnu Goru na Evropskom atletskom prvenstvu veterana koje se održava u Peskari u Italiji.

Dugogodišnja profesorica matematike barske Gimnazije koja je krajem prošle školske godine otišla u penziju, osvojila je bronzanu medalju u kategoriji žena od 65 do 69 godina u trci na 10.000m.

-Trka je održana na stadionu u Montesilvanu.

Inače, na ovom EP u atletici za veterane od 21. septembra do prvog oktobra učestvuje 9.000 takmičara iz 60 zemalja svijeta, ne samo iz Evrope.

Do sada su 24 zemlje osvojile medalje, a među njima je i Crna Gora sa mojom bronzom.

U ovom trenutku, najuspješnija je ekipa Velike Britanije sa 11 osvojenih medalja-izjavila je za Feral.bar prof. Useinović.

Pored nje, u našoj reprezentaciji su još i Božidar Jaredić, Gojko Banjević i Dejan Živković koji nastupaju sjutra u bacanju kugle “pa će možda biti još koja medalja za Crnu Goru”.