20 Apr. 2024.

Ilija Marković odličan na Malti

Izvor, foto: JK Delfin

Najbolji jedriličari Evrope učestvovali su na Otvorenom prvenstvu Malte, a među njima i crnogorski takmičar i član kluba Delfin iz Tivta Ilija Marković.

Na regatnom polju je bilo 34 jedriličara u klasi ILCA 7, a Marković je završio na sjajnom 14. mjestu.

Ilija Marković je pod komandom selektora Ilka Klakora prvu regatu završio na 23. mjestu, ali je u ostale tri regate završio na 13, sedmom i 16. mjestu.

Na pobjedničkom postolju su se našli Filip Jurišić, Tonči Stipanović i Pavlos Kontides, jedriličari koji su tokom dosadašnje karijere osvajali medalje na Olimpijskim igrama, šampionatima Evrope i svijeta.

Sva trojica jedriličara sa pobjedničkog postolja su članovi Jedriličarskog kluba Mornar iz Splita.

Ilko Klakor i Ilija Marković pripreme za prvo veliko takmičenje u godini, Evropsko prvenstvo u Andori, nastaviće u Splitu.