3 May. 2024.

Naši jedriličari sjajni u Splitu, Dukić treći u generalnom plasmanu

Milivoj Dukić je osvojio bronzanu medalju u generalnom plasmanu, a Ilija Marković zlatnu u konkurenciji jedriličara do 21 godine na Otvorenom prvenstvu Hrvatske za olimpijsku klasu ILCA7,  održanom ovog vikenda u Splitu u organizaciji JK Mornar.

Član JK “Jugole Grakalić” iz Herceg Novog i trostruki učesnik Olimpijskih igara  Dukić, poslije tri odjedrene regate u dva dana bio je na trećem mestu u generalnom plasmanu.

Posljednjeg dana, odjedrene je jedna regata, i naš olimpijac uspio je da potvrdi bronzanu medalju.

Prvi je bio Džonatan Vadnai iz Mađarske, a drugi Filip Jurišić iz Hrvatske, osvajač srebrne medalje lani na EP.

Mladi i izuzetno talentovani Ilija Marković je konkurenciji jedriličara do 21 godine, stigao do trona i osvojio zlato i odlično osmo mjesto u generalnom plasmanu.

Jedriličari iz Crne Gore su nastavili da nižu uspjehe, a 2022. im je počela zaista sjajno.

Podsjetimo, prije ovih uspjeha Dukića i Markovića, na Velikog nagradi Mornara, takođe u Splitu bronzanu medalju je osvojio izuzetno talentovani Nikola Golubović.