18 May. 2024.

Jedinstvo ubjedljivo protiv Mornara

Izvor: Dan

Autor, foto: Milovan Novović

U 13. kolu prve lige Crne Gore za odbojkaše u Bijelom Polju večeras Jedinstvo je savladalo  Mornar 3:0 (28:26, 25:15, 26:24)

Hala: "Nikoljac". Gledalaca: oko 100. Sudije: Petar Jocović i Dragana Vučinić (Podgorica).

Jedinstvo: Prebiračević, Đurović (9), Rovčanin (23), Ćatović, Kojović (8), B. Šćekić, Rajović (4), Bulatović (13), Kuč, Ćetković, V. Šćekić (13), Konatar.

Mornar: D. Stojanović (4), Gojković (5), Radević, Bugarin (11), Đuretić (9), Jovićević (23), Sekulić (1), V. Stojanović.

Dobra se odbojka večeras igrala u "Nikoljcu" Zasluženo je slavila domaća ekipa, koju sa klupe predvodi jedan od selektora mlađih reprezentativnih selecija Crne Gore Darko Prebiračević.

Prvi set je bio neizvjestan, na kraju je pripao Bjelopoljcima. Domaćini su onda u drugom setu dominirali, da bi treći ponovo donio puno neizvjesnosti.

I ovaj su domaći uspjeli da riješe u svoju korist i na kraju je bila razumljiva radost mladih igrača Jedinstva, nakon još jedne ostvarene pobjede.

Najbolji, sa 23 poena kod pobjednika bio je Milan Rovčanin. Uz njega odlični su bili Veselin Šćekić, Luka Bulatović i Igor Kojović.

U timu iz Bara najbolji je bio Marko Jovićević, uz odličnu partiju Stefana Bugarina i Blaža Đuretića.