18 May. 2024.

Sara Kraja osvojila dvije zlatne medalje u Bukureštu za dva dana

Mladi borci Tekvondo kluba (TKD) Ulcinj kao članovi državne reprezentacije osvojili su pregršt medalja na dva upravo završena velika međunarodna takmičenja u Bukureštu, glavnom gradu Rumunije.

Na Balkanskom prvenstvu koje je okupilo 600 takmičara iz 11 balkanskih zemalja, u reprezentaciji Crne Gore nastupilo je šestoro sportista TKD Ulcinj koji su ostvarili izuzetan rezultat- troje su proglašeni za prvake Balkana.

Zlatne medalje sa po tri dobijene borbe osvojili su Sara Kraja, Arta Ismailaga I Enes Dušku, dok je bronzanu medalju osvojila Amra Dušku.

Dan ranije, na međunarodnom turniru “GEN 24” nivoa E2, na kojem su osvojeni bodovi za rangiranje na svjetskoj listi, zlatnom medaljom se okitila Sara Kraja sa tri dobijene borbe.

Srebrne medalje su osvojili Merisa Malokraja i Enes Dušku, dok je bronzanu medalju osvojila Arta Ismaila.

-Bio je to naporan i dug put, ali, na kraju smo veoma zadovoljni učinkom naših takmičara i postignutim rezultatom.

Zahvaljujemo se svima koji nas podržavaju u ovom smjeru-saopštio je trener TKD Ulcinj prof. Fikret Dušku.