post-image

2. CFL: Otrant-Olimpik novi lider

Izvor: RTCG

Pet kola prije kraja šampionata došlo je do smjene na vrhu Druge fudbalske lige Crne Gore.

Dosadašnji lider, Bokelj, poražen je na svom terenu od Koma 1:0, što je iskoristio Otrant-Olimpik da ubjedljivim trijumfom protiv Lovćena na svom terenu 4:1, preuzme prvo mjesto.

Kotorani su tako doživjeli prvi poraz nakon godinu na stadionu pod Vrmcem.

Tri zlata vrijedna boda Komu u borbi za opstanak donio je Vladimir Perišić u trećem minutu nadoknade.

Otrant je lako izašao na kraj sa Lovćenom i upisao šestu uzastopnu pobjedu.

Već nakon šest minuta bilo je 2:0 za domaćina. Pogađali su Banović i Anđelo Rudović.

Muharemović je u finišu prvog dijela povisio na 3:0, a čast Cetinjana u 59. minutu spasio je Vujičić.

Konačan rezultat postavio je svojim drugim golom Muharemović.

Podgorica je savladala Grbalj na DG Areni 2:1 i praktično obezbijedila plasman u baraž. Sva tri gola viđena su u prvom dijelu.

Jovičić je u šestom minutu doveo domaće u vođstvo, poravnao je Pavićević u 40. minutu, da bi u 45. Mrvaljević iz penala donio trijumf Podgorici.

Iskra je slavila na gostovanju otpisanim Berancima 3:2 i napravila veliki korak ka opstanku, jer sada ima sedam poena prednosti u odnosu na pretposljednji inteernacional, koji je na svom terenu poražen od Igala 2:0.